Kristina Hrubá a švédské sladkosti

19. března 2013 v 17:29 | Lucie Podhorná |  Skandi v ČR
Ze Strážnice na hluboké jižní Moravě pochází krásná slečna Kristina Hrubá. Kristinka je jednak moc krásná slečna...


A jednak moc dobře peče a krásně fotí. Ještě jsem neměla tu čest od ní něco ochutnat, ale spousta spolužáků už ano a jejich nedostatek slov k popisu onoho zážitku je naprosto výstižný.
Zde je ukázka skvělé fotky hruškového koláče od Kristinky:


Kristinka peče ráda všeobecně, ráda chodí do second-hand obchodů s oblečením, miluje vintage věci a francouzský styl. Její blog, Děvče u plotny, http://devceuplotny.blogspot.cz/, má už spoustu nadšených následovatelů. Jedním z jejích cílů je jednak ukazovat dalším slečnám i ženám, že i tak trochu haute cuisine nemusí být zas tak veliká věda, a jednak představit zde švédské dobroty. Švédské a celkově severské sladkosti se vyznačují vysokou dávkou cukru a návykovostí, mluvím z vlastní zkušenosti, např. kavárenský hallonpaj (malinový koláč) s vaniljsås (vanilkovým krémem) si dám pravidelně při každé návštěvě šédské kavárny. Pokud ho nemají, není to ono. :) v IKEA můžete najít něco jako napodobeniny švédských jídel a sladkostí, ale jde opravdu jen o napodobeniny, třeba taková kanelbulle (skořicový šnek) je opravdovým zklamáním.

Server zajidlem.cz udělal s Kristinou rozhovor o jejím blogu, zde je odkaz: http://www.zajidlem.cz/vsechny-clanky/kristina-hruba-blogerka-na-tazeni-za-svedskou-kuchyni-152/
A zde ještě jednou odkaz na blog Kristiny Hrubé: http://devceuplotny.cz/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Maolik Maolik | 3. září 2015 v 11:06 | Reagovat

Pravá česká čokoláda vysoké kvalitY

http://www.karlovarskacokolada.cz/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama