O autorce

11. března 2013 v 13:10 | Lucie Podhorná |  O autorce
V roce 2011 jsem se z důvodu mně samotné nepříliš známého (dobrá, láska k dílu J. R. R. Tolkiena) přihlásila na obor Skandinávská studia na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Po složení přijímacích zkoušek jsme se v počtu cca 30 spolužáků pod vedením Alarky Kempe začali věnovat švédskému jazyku, literatuře, historii, hudbě, mezinárodním vztahům atd. Ze severské kultury mě hodně zaujala zejména hudba, i do hospod jsme začali brát kytaru a zpívat švédské písničky a několik měsíců jsem působila se skupinou Skaldene. Nyní se cca rok intenzivně věnuji překladu a tlumočení a mám v plánu se tomu věnovat i nadále.

V září 2012 jsme se spolužačkou ve dvou podnikly stopem a využitím Couchsurfingu cestu po Švédsku ze Stockholmu do Malmö, a v roce 2013 jsem zatím strávila ve Švédsku dva měsíce, leden a únor, jakožto aupair v jihošvédském městečku Falkenberg v kraji Halland. V létě 2013 jsem s jinou kamarádkou podnikla odvážnou cestu stopem z Göteborgu na jihu do parku Abisko asi 200 km nad polárním kruhem. Od září do prosince 2015 jsem studovala na Kalix Folkhögskola v severošvédském Kalixu a na jaře 2016 mi byl na právnické fakultě MU slavnostně udělen diplom. Nyní působím v Brně, kde překládám, tlumočím a vyučuji angličtinu a švédštinu.

Vytvářím tenhle blog pro zájemce o kulturu severu a o dění na severu. Jakožto skandinavistka mám dobrý přístup k aktuálním informacím a ráda bych nadále zprostředkovávala širší veřejnosti jednak tyhle informace a jednak vlastní zážitky a postřehy. Těším se na vaše komentáře :)

Kontakt: luc.podhorna@seznam.cz

Ať se vám tu líbí. :)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anež Anež | Web | 21. března 2013 v 14:53 | Reagovat

Líbí! Je to fajn mít takovou skandinavistickou sběrnu informací, s tím se člověk nikdy neztratí a speciálně Češi jsou Skandinávií posedlí dostatečně, připadne mi:)

2 skandicz skandicz | 25. března 2013 v 15:28 | Reagovat

Poslední dobou zjišťuju, že Češi jsou opravdu hodně specifičtí cestovatelé, se zájmem o snad všechny končiny světa :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama